Portugalija yra valstybė, kurioje abu lankomės pirmą kartą. Ir tikiu, kad dar kartą čia sugrįšime! Portugalija pasitinka žaismingu įvaizdžiu dėl vyraujančio kolorito mieste. Spalvotos namų sienos asocijuojasi su draže "Jūros akmenėliai".
***
Pirmoji stotelė - Lisabona. Lisabona yra antra seniausia sostinė Europoje, todėl mieste gausu istorinių paminklų. Tačiau netrūksta ir pasaulinio lygio muziejų.
Miestas įsikūręs ant 7 kalvų, tad kojoms netenka nuobodžiauti viešnagės metu. Kasdien įveikiame apie 20 km ir mėgaujamės atsiveriančiais vaizdais į Portugalijos sostinę.
Miestas įsikūręs ant 7 kalvų, tad kojoms netenka nuobodžiauti viešnagės metu. Kasdien įveikiame apie 20 km ir mėgaujamės atsiveriančiais vaizdais į Portugalijos sostinę.
Pagrindinė aikštė Lisabonoje @Portugalija |
Kaip ir San Franciskas, taip ir Lisabona garsėja istorinėmis tramvajaus linijomis. Tram 28 laikomas Lisabonos simboliu. Geltonas tramvajus važinėja siauromis miesto gatvėmis nuo 1930 metų. Senoviniai tramvajai nestovi muziejuje kaip eksponatai, o laikomi neatskiriama viešojo transporto dalimi, kurie važiuoja pro lankomiausias miesto vietas.
Tram 28 @Portugalija |
Iš Commerce aikštės norint patekti į Rua Augusta pėsčiųjų gatvę reikia praeiti pro Rua Augusta arką. Istorinis pastatas pastatytas siekiant paminėti miesto atkūrimą po 1755 m. įvykusio žemės drebėjimo. Arka laikoma miesto puošmena, kurią galima išvysti ant mieste pardavinėjamų atvirukų. Taip pat arka laikoma ir vartais į miesto centrą.
Paryžius turi įžymųjį Eifelio bokštą, o Lisabona - Santa Justa liftą. XIX a. pastatyto lifto funkcija buvo sujungti Lisabonos miesto rajonus ir pagerinti susisiekimą. Tačiau liftas tapo lankomiausiu turistų objektu nuo pat jo pastatymo ir populiarumas neblėsta iki šių dienų. Įdomu tai, kad Santa Justa liftas priklauso viešojo transporto sistemai.
Tai viena unikaliausių Lisabonos miesto vietų. Todėl norint pakilti liftu, kur galima pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais į miesto centrą, reikės pastovėti eilėje.
Neskaitant Commerce aikštės, mieste dar yra Rossio aikštė. Seniau ji buvo švenčių, sukilimų ir mirties bausmių aikštė, o šiandien - tiesiog vietinių gyventojų ir turistų susitikimo vieta.
Alfama rajonas - autentiškiausia Lisabonos miesto dalis. Siauromis rajono gatvėmis galima klajoti kone pusdienį, kuriuose atrasite portugalų kultūrą - praeinant pro parduotuves, kavinukes ir stebint gyvenimiškas vietinių scenas. Charizmatiškas rajonas siūlo ne tik klaidžioti akmeninėmis gatvėmis, bet ir geriausius panoraminius vaizdus į Lisaboną.
Rua Cor de Rosa - spalvingos istorijos rajonas arba buvęs Raudonųjų žibintų kvartalas. Tai vieta, kur nesinorėtų eiti naktį dėl vietinių nusikaltėlių, muštynių ir narkotikų.
2011 m. gatvė buvo atnaujinta, atidarytos jaukios kavinės, o pastatai paversti meno kūriniais. Gatvė yra nudažyta rožine spalva, tad yra ryškesnė nei bet kada. Nors ir gatvė buvo atnaujinta, bet pagrindine priežastimi, kodėl žmonės ieško Pink gatvės lieka naktinis gyvenimas.
Pink Street @Portugalija |
Tokio tipo vietos kaip Time Out Market yra mano mėgstamiausios. Lankydamiesi tokioje vietoje kaip ši abudu esame laimingi ir sotūs, nes galime mėgautis skirtingų virtuvių patiekalais ir sėdėti prie bendro stalo.
Time Out Market įrengtose erdvėse glaudžiasi parduotuvės, barai ir restoranai. Tarp kurių yra žinomiausios parduotuvės ir restoranai Lisabonoje. Tai puiki galimybė paragauti Michelin žvaigždutėmis įvertintų šefų patiekalų. Čia rasite ne tik aukščiausios klasės restoranų, bet ir kioskų įkvėptų gatvės maisto. Madinga vieta pasimėgauti maistu Lisabonoje!
Time Out Market @Portugalija |
Labai skani tailandietiška sriuba @Portugalija |
Vasco da Gama tiltas pavadintas garsaus portugalų keliautojo Vasco da Gama garbei. Jis dar tituluojamas ir kaip ilgiausias tiltas Europoje. Tiltas toks ilgas, jog apsiniaukusią dieną neįmanoma įžiūrėti kitos tilto pusės.
Vasco da Gama tiltas @Portugalija |
Vasco da Gama tiltas @Portugalija |
Antroji stotelė - Porto. Portveino sostine Porto miestas laikomas neatsitiktinai. Vienu iš Portugalijos simboliu tapęs vynas yra gaminamas tik viename Douro upės slėnio regione. XVII a. vyną gabenę britai į jį įpylė brendžio, jog ilgos kelionės metu vynas nesurūgtų. Taip gimė šis tradicinis portugalų gėrimas.
Porto miestas @Portugalija |
Kai gyvenome Ispanijoje turėjome galimybę arenoje stebėti krepšinio varžybas Malaga "Unicaja" - Kauno "Žalgiris", o Portugalijoje futbolo varžybas Sporting - FC Porto. Rezultatu 1:0 laimėjo Porto komanda. Bilietas į varžybas kainavo 10 eur.
Porto katedra yra senamiesčio širdyje, toje vietoje, kur gimė miestas. Kažkada pastatas statytas kaip tvirtovė, o šiandien yra svarbiausias religinis pastatas mieste, kuris pritraukia būrius lankytojų.
Iš tiesų, Porto mieste yra daug bažnyčių, o iš išorės jos viena už kitą gražesnės. Igreja do Carmo šoninis fasadas yra matomas iš toli. Eksterjero puošyba susideda iš mėlynų ir baltų plytelių spindesio, kurios sudaro vieną didelį vaizdą.
Porto katedra @Portugalija |
Iš tiesų, Porto mieste yra daug bažnyčių, o iš išorės jos viena už kitą gražesnės. Igreja do Carmo šoninis fasadas yra matomas iš toli. Eksterjero puošyba susideda iš mėlynų ir baltų plytelių spindesio, kurios sudaro vieną didelį vaizdą.
Dekoratyvinės plytelės yra populiarios visame pasaulyje, bet Portugalijoje jos yra tapusios architektūros dalimi. Tai neatsiejama Portugalijos dalis. Kaip jau žinome, plytelėmis yra dekoruojamos bažnyčios, gyvenamųjų namų fasadai, bet ir traukinių stotys.
Dom Luis I tiltas yra laikomas vienu iš Porto simboliu. Tuo metu, 1886 m., kai tiltas buvo pastatytas, tilto arka buvo didžiausia tokio tipo arka pasaulyje.
Šiek tiek chaotiška ir turistiška vieta, bet Cais de Ribeira yra gražiausia miesto dalis. Ne veltui sakoma, jog Ribeira yra Porto siela. Čia stovintys namai dekoruoti plytelėmis arba nudažyti skirtingomis spalvomis. O kokią atmosferą sukuria džiūstantys skalbiniai balkonuose!
p.s. trip'as po Europą baigtas, sekantį kartą sveikinsimės iš mano svajonių miesto - Niujorko.
Saulėto sekmadienio!
Saulėto sekmadienio!
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą