Ar dažnai naudojate anglicizmus ar kitas svetimybes savo kalboje? Kalbos pokyčiai yra natūralus dalykas. Gyvenimo realybė, besikeičianti vertybių sistema turi įtakos kalbos vartosenos pokyčiams. Kodėl kalbu apie svetimybes mūsų kalboje?
***
Pastebėjau, kad šnekėdama dažnai naudoju svetimžodžius, pavyzdžiui snorkeling'as, nors šis žodis turi lietuvišką atitikmenį. Susidaro įspūdis, kad svetimžodžiai geriau atspindi žodžio reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje. To pasekoje, reikia pasinaudoti google translate pagalba, kad prisiminti lietuvišką atitikmenį.
Pastebėjau, kad šnekėdama dažnai naudoju svetimžodžius, pavyzdžiui snorkeling'as, nors šis žodis turi lietuvišką atitikmenį. Susidaro įspūdis, kad svetimžodžiai geriau atspindi žodžio reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje. To pasekoje, reikia pasinaudoti google translate pagalba, kad prisiminti lietuvišką atitikmenį.
Visai nukrypau nuo kurso, taigi šiandienos tema snorkeling'as arba lietuviškai - nardymas su vamzdeliu.
Balis yra puiki vieta vandens sporto mėgėjams. Australijos banglentininkai atrado šią salą jau prieš kelis dešimtmečius. Paskui juos sekė narai, kuriuos magiškai traukė spalvingas povandeninis pasaulis. Ši sala – tikras rojus visiems, kam atostogos siejasi su saule, paplūdimiu ir jūra. Nuostabūs prisiminimai garantuoti.
Prieš pradedant plėtoti temą turiu jums prisipažinti. Dabar jaučiuosi lyg viena stovėčiau prieš didžiulę minią ir visų akys nukreiptos tik į mane, tokia būsena kelia jaudulį. Didžioji mano paslaptis - aš nemoku plaukti. Todėl lipimas į jūrą, vandenyną ar į kokį kitą vandens telkinį man yra didžiulis iššūkis.
Visko pradžia buvo, kai išsinuomojome būstą su baseinu. Tą dieną man buvo paskelbtas nuosprendis. Pirmu važiavimu į prekybos centrą vyras nupirko pripučiamą plaukimo liemenę. Kaip suprantate, pasirinkimo ar išeities išvengti baseino nebeturėjau. Dabar baseine esu išradusi plūduriavimo būdą, kurį vyras vadina - krevete.
Maudynės baseine |
Po kelių savaičių, kai daugiau ar mažiau apsipratau baseine, išvažiavome pramogauti į Blue Lagoon paplūdimį (apie paplūdimį galima paskaityti čia). Deja, pažintis su snorkeling'u neįvyko ir likau krante stebėti vyro. Nerami jūra, stipri srovė, šaltas vanduo - faktoriai pakišę koją. Jeigu vasaros metu Lietuvoje eidavau maudytis į jūrą, draugės nepraleisdavo progos pasijuokti ir sakydavo: jei Gintarė maudosi reiškia tikrai yra karšta.
Snorkeling @Blue Lagoon |
Antrą šansą prisijaukinti vandenyną turėjau būdama Gili T saloje. Tą kartą laimės paukštės iš rankų nepaleidau. Prisimenu ėjimą iki jūros, kai vyras klausia ar nesijaudinu. Nežinau kodėl, bet viduje nejaučiau baimės, nerimo ar jaudulio, ėjau rami lyg likčiau sėdėti krante gurkšnodama Coca-Cola. Gaila, kad vyras ištrynė video, kuriame jis mokina mane kaip reikia elgtis su vamzdeliu, kaip kvėpuoti ir panašių dalykų. Sekančią dieną skaniai juokėmės iš mano elgesio mokymų metu.
Pirmo nėrimo metu mintyse kartojau įkvėpi per burną, iškvėpi per burną, įkvėpi per burną, iškvėpi per burną ir t.t. Sunkiausia būdavo neatverti burnos, kai norėdavau atkreipti vyro dėmesį į ką nors. Nežinau, ar gali būti žmonių nesižavinčiu povandeniniu pasauliu. Bet aš atradau naują gyvenimą panėrusi į vandenyno gelmes. Koralų rifai, įvairiausių žuvų gausybė, o spalvų margumynas neišpasakytas. Anksčiau povandeninį pasaulį galėdavau įsivaizduoti televizijos, filmų ar internetinių svetainių pagalba. Sutikite, tai niekada nesuteiks tokio peno akims ar neleis išgyventi tokių jausmų. Nors ateities tendencijos žada, kad tikrovė gali nublankti prieš ekrane matomą vaizdą. Kaip sakoma, pagyvensime ir pamatysime kaip bus.
Gaila, kad likau nepamačiusi vėžliukų, tačiau mano vyrui - pasisekė. Vėžliai būriuojasi prie laivelių, bet aš nedrįsau tiek toli plaukti. Vyras sakė, kad ties laivais pradeda gylėti jūra ir tu prieš save matai tik tamsumą. Jei žiūrėsite filmuką (žr. žemiau), atkreipkite dėmesį į vaizdą nuo 6:56 min. Mačiau tamsumą iš toliau ir saugumo jausmo nebeliko per akimirką, liko tik sumišimas ir mintys, o jei srovė nuneš mane į gilumą. Tuo pačiu bandai save nuraminti, gi turi liemenę, apsiverti ant nugaros ir plauki arčiau kranto be panikos. Kaip su emocijom turi susitvarkyti narai, kurie neria gilyn į vandenyną? Šiandiena man tai atrodo nesuvokiamas dalykas. Bet tikiu, kad narai pamato dar nuostabesnį povandeninį pasaulį.
Snorkeling @Gili Trawanang |
Dienos pabaigoje savimi didžiavausi, kad įveikiau baimę lipti į vandenyną ir kad tiek toli nuplaukiau nuo kranto. O likę įspūdžiai yra neišdildomi, kuriuos galite pažiūrėti:
Tik realybėje viskas bent keletą kartų geriau. Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti pačiam, nei šimtą kartų žiūrėti kitų nuotykius.
Pasitaikius progai kitoje vietoje, kitu laiku neatsisakysiu snorkeling'o malonumo, svarbiausia, kad mano ištikimas palydovas - liemenė būtų po ranka.
Jei viskas vyks pagal planą, tai kovo mėnesį snorkeling'as bus išbandytas Amed'e ir netgi su pirmais svečiais iš Lietuvos!! Kvepia gero laiko praleidimu!
Saulėto sekmadienio!
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą